[social] [social_icon link="/?feed=rss2" title="RSS" type="rss" /] [social_icon link="www.facebook.com/pages/Skytrippl/182235718600757k" title="Facebook" type="facebook" /] [/social]

Nowe połączenie z centrum Glasgow na lotnisko w Edynburgu

0

Scottish Citylink otwiera nowe bezpośrednie połączenie autobusowe pomiędzy centrum Glasgow a lotniskiem w Edynburgu.

Nowa linia Citylink Air zacznie kursować od 1 lipca 2013 roku, a czas podróży na nowej trasie zajmie jedynie 60 minut. 

 

Jest to bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Glasgow, którzy do tej pory aby dostać się na lotnisko w Edynburgu zarówno pociągiem jak i autobusem musieli dojechać do centrum a następnie skorzystać z wybranego transportu na lotnisko.

Taka kombinacja podróży najczęściej zajmowała około 2 godzin a irytacji dodawał fakt, iż zarówno pociągi jak i autobusy jadące z Glasgow do centrum Edynburga na swojej trasie mijały lotnisko niemalże o włos.

Nowa bezpośrednia linia Citylink Air połączy lotnisko w Edynburgu oraz dworzec autobusowy w Glasgow od 1 lipca, a częstotliwość kursów wynosić będzie 30 minut.

Aby zapewnić dojazd na poranne loty, pierwsze kursy z Buchanan Bus Station w Glasgow zaczynać się będą już od godziny 4 rano, natomiast ostatni kurs z lotniska w kierunku Glasgow przewidziany jest na godzinę 22:30.

Pełny rozkład jazdy dostępny jest na stronie przewoźnika: citylink.co.uk

Ceny biletów kształtują się bardzo atrakcyjnie, szczególnie jeśli skorzystamy z biletu w dwie strony oraz zakupimy go co najmniej na 2 dni przed planowaną podróżą.

Pełny cennik biletów Citylink Air przedstawia się następująco:

£10 zapłacimy w przypadku podróży w jedną stronę (dojazd z Glasgow na lotnisko w Edynburgu lub dojazd z lotniska w Edynburgu do Glasgow) . Cena ta dotyczy zarówno zakupu biletu przez internet, w dowolnym punkcie sprzedaży biletów Citylink lub bezpośrednio u kierowcy.

£16 zapłacimy w przypadku podróży w dwie strony. Cena ta dotyczy zarówno zakupu biletu przez internet, w dowolnym punkcie sprzedaży biletów Citylink lub bezpośrednio u kierowcy.

£13 (bilet typu Apex) zapłacimy w przypadku podróży w dwie strony. Cena ta dotyczy zakupu biletu co najmniej na 2 dni przed planowaną podróżą przez internet lub w dowolnym punkcie sprzedaży biletów Citylink.

Punkt sprzedaży biletów Citylink na lotnisku w Edynburgu znajduje się w punkcie informacyjnym „Visit Scotland”, który mieści się w hali przylotów międzynarodowych.

Każdy rodzaj biletu kupimy przez internet na stronie przewoźnika citylink.co.uk

Bilety w jedną stronę w cenie £10 + 50p opłaty rezerwacyjnej kupimy także na stronie megabus.com

cl

[fb_button]

PODAJ DALEJ:

KOMENTARZE